O R G A N I Z A C J A       P O Ż Y T K U       P U B L I C Z N E G O       K R S       Nr     0 0 0 0 0 4 7 4 2 3

   Strona Główna        
   Aktualności            
   O Stowarzyszeniu   
   Statut                   
   Władze                    
   Współpraca            
   Akcje ratownicze    
   Specjalności psów   
   Regulaminy             
   Jak dołączyć     
   Szkolenie psa    
   Szkolenie nawigatorów
   Galeria zdjęć          
   1%  dla STORAT     
  Sprawozdawczość OPP
   Prasa o nas     
   Kontakt                 
   Podziękowania        
   Księga Gości            
   Linki                        


A R C H I W U M
5 grudnia 2007 r. kolejna akcja poszukiwawcza. Zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach 21-letniego mężczyzny w okolicach miejscowości Żerdenka.W dn. 1/2.12.2007 r. braliśmy udział w nagraniu programu dla Owsiak TV, z serii Survival ratowniczy.W dn. 25.11.2007 r. w Lublinie dwoje ratowników STORAT wraz z psem ratowniczym uczestniczyło w seminarium dotyczącym psów pracujących zorganizowanym przez studentów zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Weterynarii IVSA.W nocy z 16.10.2007 r. dwa zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach 87-letniej kobiety w Rzeszowie. O poszukiwaniach czytaj na stronie KMP w Rzeszowie tutaj.30. września 2007 r. zakończyły się egzaminy psów ratowniczych organizowane przez STORAT we współpracy z rzeszowskim oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce.

Statystyka egzaminów.
Do egzaminu kwalifikacyjnego Psów Ratowniczych (RH-E) przystąpiło 5 psów, zaliczyły wszystkie.
Do egzaminu Psa Ratowniczego Tropiącego klasy B (RH-F B) przystąpił 1 pies, który egzamin zaliczył.
Do egzaminu Psa Ratowniczego Poszukiwawczego klasy A (RH-FL A) przystąpiło 5 psów - zaliczyły 3 psy.
Do egzaminu Psa Ratowniczego Poszukiwawczego klasy B (RH-FL B) przystąpił 1 pies, który egzamin zaliczył.
Do egzaminu Psa Ratowniczego Gruzowego klasy A (RH-T A) przystąpiło 6 psów - zaliczyły 3 psy.W dn. 28 - 30.09.2007 r. STORAT wraz ze Związkiem Kynologicznym w Polsce Oddział w Rzeszowie przeprowadzi egzaminy psów ratowniczych wg regulaminu IRO.W dn. 19/20.09.2007 r. ratownicy STORAT dzięki współpracy z Sekcją Lotniczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uczestniczyli w szkoleniu doskonalącym współpracę zespołów ratowniczych ze śmigłowcem.W dn. 14 - 16.09.2007 r. 27 ratowników (przewodników psów i nawigatorów) oraz pozorantów wzięło udział w trzydniowym szkoleniu wyjazdowym w miejscowości Lipowiec.
Doskonalono sprawność i posłuszeństwo psów, nawigowanie w terenie oraz pracę zespołów w terenie otwartym oraz na gruzach.W nocach 11/12 oraz 16/17 września 2007 r. zespoły STORAT brały udział w kolejnych akcjach poszukiwawczych: 51 - letniego chorego mężczyzny w Piskorowicach i 72 - letniej kobiety w Hucie Deręgowskiej.W nocy z 7/8.09.2007 r. dwa zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach 62-letniego chorego mężczyzny w okolicach miejscowości Wara w powiecie brzozowskim. O poszukiwaniach czytaj na stronie KWP w Rzeszowie tutaj.W nocy z 19/20.08.2007 r. kolejna akcja poszukiwawcza. Dwa zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach 73-letniej chorej kobiety w okolicach miejscowości Kulasze w powiecie biłgorajskim. O poszukiwaniach czytaj na stronie KWP w Lublinie tutaj.W nocy 16/17. sierpnia 2007 r. - 2 zespoły ratownicze STORAT wzięły udział w poszukiwaniach w okolicach Rudawki Rymanowskiej zaginionego 13-letniego chłopca.
Akcja zakończyła się sukcesem, chłopca odnalazł pies zespołu STORAT. Więcej szczegółów na stronie KWP w Rzeszowie tutaj.Wyprawa "Śladami Wandy Rutkiewicz" - Broad Peak/K2 Expedition 2007 to pomysł, który zrodził się podczas biwaku pod szczytem Makalu w 2006 roku. Tym razem obok Anny Czerwińskiej - kierowniczki i Jurka Natkańskiego (członka naszego stowarzyszenia) stanęli Jacek Teler i Olaf Jarzemski.
Na Broad Peak 20.07.2007 o godz. 16:00 stanęli Jerzy Natkański i Olaf Jarzemski, po dwóch godzinach Jacek Teler. Anna Czerwińska z powodu kontuzji ręki nie uczestniczyła w ataku szczytowym i z tego powodu została przetransportowana helikopterem do szpitala. Ze względu na pogorszenie pogody zrezygnowano także z głównego celu wyprawy - K2.

Broad Peak Middle i Broad Peak.

Jerzy w bazie wyprawy broadpeak/k2 na lodowcu Godwin Austen.

Jurek w drodze do obozu II na Broad Peak.

Jurek w drodze do obozu II na Broad Peak w dole lodowiec Savoia.

Grań szczytowa Broad Peak i przedwierzcholek Rocky Summit.

Jerzy Natkański na Broad Peak 8047 m.n.p.m.W nocy z 12/13.05.2007 r. kolejna akcja poszukiwawcza. Zespół STORAT wziął udział w poszukiwaniach 87-letniego chorego mężczyzny w Przedmieściu Czudeckim.W dniu 10.05.2007 r. zespoły STORAT wraz z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej i Krynickiej GOPR, policjantami, strażakami i strażnikami granicznymi wzięły udział w poszukiwaniach 82-letniej chorej kobiety - mieszkanki miejscowości Grab. Więcej szczegółów na stronach KWP w Rzeszowie tutaj.W nocy z 12/13.04.2007 r. zespoły STORAT wyjechały na akcję poszukiwawczą 4 - letniego chłopca - pensjonariusza Domu Dziecka w Szamotułach. Akcja została przerwana w trakcie dojazdu zespołów STORAT na miejsce poszukiwań po informacji o odnalezieniu ciała zaginionego.Jednym z celów statutowych Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT w Rzeszowie jest ochrona środowiska. W niedzielę 01.04.2007 r. członkowie Stowarzyszenia STORAT zebrali 9 worków śmieci jakie znajdowały się w lesie, na terenie którego prowadzone są niedzielne ćwiczenia.W nocy z 28/29.03.2007 r. zespoły STORAT wraz z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR i policjantami wzięły udział w poszukiwaniach 28-letniego chorego mężczyzny - mieszkańca Leska. Więcej szczegółów na stronach KWP w Rzeszowie tutaj.Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego PolAS z Katowic prowadzącego prace rozbiórkowe Hotelu Rzeszów możemy przeprowadzać treningi psów ratowniczych na gruzach. W dniu 18 marca 2007 w treningu takim brało udział 7 psów i 16 osób.

W czasie treningu gruzowego odwiedzili nas przedstawiciele Stowarzyszenia Alpejczyk, którzy podarowali nam przenośny komputer. Poprzednio Stowarzyszenie przekazało nam nieodpłatnie kurtki dla ratowników.

W trakcie marszu kondycyjnego dla nawigatorów i przewodników z psami przeprowadzonego w okolicach Głogowa Małopolskiego odnaleźliśmy jeden ze skarbów geocache ukrytych w okolicy. Ciekawostką jest fakt, że skrzynka odkryta została dzięki wspaniałemu węchowi psa i ogólnemu opisowi okolicy ukrycia skarbu zamieszczonemu w serwisie opencaching.pl. Tym razem nie używaliśmy odbiorników GPS w celu odnalezienia skrzynki, choć ta zabawa została stworzona właśnie przez użytkowników tych urządzeń.04.02.2007 r. akcja poszukiwawcza 59-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu w miejscowości Sójkowa pod Niskiem i nie wrócił na noc. Poszukiwany został odnaleziony w miejscowości Morgi pod Sokołowem Małopolskim. Więcej szczegółów na stronach KWP w Rzeszowie tutaj oraz tutaj.
Wezwanie na akcję ratowniczą zastało ratowników na Rzeszowskiej Wystawie Psów Rasowych, na której miał zostać zaprezentowany zespół ratowniczy z OSP Drelów, który 5.01.2007 r. odnalazł człowieka.

22.01.2007 r. akcja poszukiwawcza 82-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu w miejscowości Domostawa k/Niska i stracił orientację w terenie. Poszukiwany został odnaleziony ok 2km od domu przez sąsiada w chwili przyjazdu na miejsce ekip ratowniczych STORAT. Więcej szczegółów na stronach KWP w Rzeszowie tutaj.

8/9.01.2007 r. zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach 79 - letniej zaginionej kobiety - mieszkanki Gniewczyny Łańcuckiej. Więcej szczegółów na stronach KWP w Rzeszowie tutaj i tutaj.4/5.01.2007 r. akcja poszukiwawcza 77-letniego mężczyzny z zanikami pamięci. Akcję prowadził Komisariat Policji w Międzyrzeczu Podlaskim przy współudziale OSP Drelów. Poszukiwany został odnaleziony przez 4 osobową grupę ratowniczą OSP z psem Berem.
Bero od 4 lat objęty jest indywidualnym programem szkolenia psów ratowniczych Storat. Przewodnik psa i nawigator są również naszymi członkami, a cały zespół szkoli się i bierze udział w nocnych akcjach pozorowanych prowadzonych przez STORAT.D O    A R C H I W U M    2 0 0 6