O R G A N I Z A C J A       P O Ż Y T K U       P U B L I C Z N E G O       K R S       Nr     0 0 0 0 0 4 7 4 2 3

   Strona Główna        
   Aktualności            
   O Stowarzyszeniu   
   Statut                   
   Władze                    
   Współpraca            
   Akcje ratownicze    
   Specjalności psów   
   Regulaminy             
   Jak dołączyć     
   Szkolenie psa    
   Szkolenie nawigatorów
   Galeria zdjęć          
   1%  dla STORAT     
  Sprawozdawczość OPP
   Prasa o nas     
   Kontakt                 
   Podziękowania        
   Księga Gości            
   Linki                        


A R C H I W U M
W dn. 10/11.11.2006 r. dwóch ratowników STORAT uczestniczyło w zorganizowanym przez Grupę Bieszczadzką GOPR szkoleniu na temat: "Prowadzenie akcji i wypraw ratunkowych".24/25. października 2006 r. kolejna akcja poszukiwawcza. Zespoły STORAT poszukiwały 54 - letniego chorego mężczyzny w okolicach Żupawy.17/18. października 2006 r. zespół STORAT wziął udział w poszukiwaniach 77 - letniego chorego mężczyzny, mieszkańca Rzeszowa. Więcej na ten temat na stronach KMP w Rzeszowie tutajW dniu 07.10.2006 po raz drugi byliśmy obecni na Targach Zoologicznych organizowanych w Hali Podpromie w Rzeszowie. Zainteresowani mogli zobaczyć psy na różnym poziomie wyszkolenia oraz psy już wyszkolone, biorące udział w akcjach ratowniczych. Psy uczestniczące w pokazie otrzymały od firmy PolKarm z Sosnowca drobne upominki.
Z okazji Dnia Zwierząt organizowanego przez firmę E.Leclerc w dniu 30.09.2006, Storat zaprezentował pokaz posłuszeństwa i sprawności psów ratowniczych. Od firmy E.Leclerc wszystkie psy otrzymały próbki karmy i zabawki.
25/26. września 2006 r. zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach 79 - letniego chorego mężczyzny, mieszkańca Łączek18/19. września 2006 r. kolejny raz zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach. Zaginioną 41 - letnią chorą mieszkankę Wysokiej Głogowskiej odnalazł patrol policji. Więcej na ten temat na stronach KMP w Rzeszowie - tutajW dniach 15-17.09.2006 STORAT uczestniczył w XIV Mamoriále MUDr. Ol'gy Král'ovej-Mistríkovej w Banskiej Bystricy (Słowacja). NATHALIE Traho (RZEPA) zajęła 4 miejsce, a ORFEUS Traho (PLATON) miejsce 7 na 12 psów z 4 krajów. Platon zaliczył egzamin RH-FL (teren) a RZEPA egzamin RH-T (gruzy)
W dniach 8-10.09.2006 w Piekle k/Odrzykonia zorganizowaliśmy szkolenie zespołów ratowniczych. Naszym gościem był instruktor i sędzia psów ratowniczych z DRK Hamburg pan Michael Kielau. Podczas szkolenia mieliśmy okazję skorzystać z jego doświadczenia zdobytego podczas wieloletniej pracy z psami ratowniczymi.
Niepowtarzalną atmosferę zawdzięczamy gościnności państwa Zofii i Erwina Gorczyców, którzy przyjęli nas w swoim ośrodku z ośmioma psami. www.osrodek-pieklo.dorsum.pl6. września 2006 r. zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach 75-letniej chorej kobiety - pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Więcej na ten temat na stronach KWP w Rzeszowie - tutaj20. sierpnia 2006 r. na Rzeszowskiej Wystawie Psów Rasowych STORAT zaprezentował pokaz grupowego posłuszeństwa, sprawności oraz elementy treningu ratowniczego psów. Członkowie STORAT prowadzili kwestę na zakup sprzętu ratowniczego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Relacja z wystawy na stronach Super Nowości tutaj13. sierpnia 2006 r. kolejna akcja poszukiwawcza. Tym razem zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach w okolicach Zaklikowa 80-letniego mężczyzny.8. sierpnia 2006 r. 2 zespoły ratownicze STORAT na wezwanie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie uczestniczyły w akcji ratowniczej po zawaleniu stropu w remontowanej kamienicy przy ul. Kilińskiego w Rzeszowie. Do czasu przybycia zespołów STORAT spod gruzów wydobyto dwóch poszkodowanych robotników. Użyte psy nie wskazały żadnego miejsca, w którym mogłyby przebywać inne poszkodowane osoby.8. sierpnia 2006 r. w Centrum Fantazja w Rzeszowie odbyło się spotkanie dzieci przebywających na półkolonii z ratownikami STORAT. Zaprezentowano działalność Stowarzyszenia, pokaz wyszkolenia psa ratowniczego, skład zespołu ratowniczego oraz sprzęt używany przez ratowników. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu zadając mnóstwo pytań.


W ramach ćwiczeń i doskonalenia obsługi odbiorników GPS nawigatorzy STORAT biorą udział w zabawie zwanej geocaching. Do zabawy tej przyłączyła się również redakcja Gazety Codziennej NOWINY, ukrywając skarb w okolicach Kamienia Leskiego. Skarb ten został odnaleziony przez Damiana Gałkę 6 sierpnia 2006 r.


31.07/1.08.2006. r. zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach w okolicach Głowaczowej 79-letniej kobiety. Więcej na ten temat na stronach KWP w Rzeszowie - tutaj.


29. lipca 2006 r. vice prezes Storat-u Pani Marta Gutowska decyzją MSWiA otrzymała złoty medal "Za zasługi dla Policji". Więcej na stronie KWP w Rzeszowie tutaj.
2. lipca 2006 r. hodowla Traho Renata i Jiri Radovesnicti z Czech przekazała nieodpłatnie dla Storat-u szczeniaka owczarka niemieckiego QEEN MARY. Mamy nadzieję, że suczka pójdzie w ślady dwóch starszych psów z tej samej hodowli, które pracują w akcjach ratowniczych Storat-u.

27/28. czerwca 2006 r. zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach w okolicach Lecki 69-letniego chorego mężczyzny. Więcej na ten temat na stronach KWP w Rzeszowie - tutaj.21/22. czerwca 2006 r. zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach w okolicach Strzyżowa 80-letniej kobiety.W dniach 12-14. czerwca 2006 r. odbywał się - organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie - Wojewódzki Finał Kynologicznych Mistrzostw Polski "Przewodnik Roku 2006". Tradycyjnie już w ocenie przewodników i psów służbowych uczestniczyły przedstawicielki STORAT - sędziny Marta Gutowska oraz Elżbieta Hader. Więcej na ten temat na stronach KWP w Rzeszowie - tutaj.7. czerwca 2006 r. zespoły STORAT wzięły udział w poszukiwaniach w okolicach miejscowości Leszcze 70-letniej chorej kobiety. Więcej na ten temat na stronach KW Policji w Rzeszowie - tutaj i tutaj.Członek naszego stowarzyszenia, himalaista Jerzy Natkański wraz z Anną Czerwińską zorganizowali kolejną wyprawę w najwyższe góry świata. Tym razem ich celem jest zdobycie Makalu (8463m) przez Annę Czerwińską jako pierwszą polską Himalaistkę. Razem dołączyli do międzynarodowej grupy wspinaczy, ale działali jako odrębny zespół.
24 maja 2006 rozpoczął się atak szczytowy. Niestety Jurek z powodu niedostatecznej aklimatyzacji (powodem było zapalenie gardła i krtani) musiał wycofać się z wysokości około 8100m. Anna Czerwińska kontynuowała wspinaczkę i po bardzo ryzykownym nocnym biwaku na drugi dzień o 9:20 stanęła na szczycie Makalu. Cel wyprawy został osiągnięty.

Baza pod Makalu.

Jerzy w drodze do obozu I na Makalu.

Wierzchołek Makalu 8463m. na pół godziny drogi.8. lutego 2006 r. - powracająca z akcji grupa ratowników STORAT uległa wypadkowi samochodowemu. Więcej na ten temat na stronie Gazety Wyborczej - tutaj .7/8. lutego 2006 r. - grupa STORAT włączyła się do poszukiwań 8-letniego chłopca w Rybniku. Więcej na temat poszukiwań na stronie KW Policji w Katowicach - tutaj .29. stycznia 2006 r. - Dzięki współpracy Komend Wojewódzkich Policji w Rzeszowie i Katowicach, ratownicy STORAT dotarli na miejsce katastrofy w Chorzowie o godz. 23:30 (28.01) i zameldowali gotowość do pracy w sztabie dowodzenia akcją.
    Po 3,5 godz. oczekiwania na włączenie do akcji, pomimo tego, że psy STORAT potrafią również efektywnie pracować w tak trudnych warunkach, bez wstrzymywania w jakikolwiek sposób akcji prowadzonej przez inne formacje ratownicze, sztab dowodzenia podjął decyzję, że pomoc STORAT nie będzie potrzebna.
    (Psom STORAT nie przeszkadzają w działaniach pracujące urządzenia ani inne osoby przebywające na terenie katastrofy, nie wymagają więc do swojej pracy tzw. "ciszy" na gruzowisku, czyli przerywania pracy i zejścia z terenu poszukiwań przez wszystkich innych ratowników.)28. stycznia 2006 r. - wieczór - wyjazd zespołów STORAT z psami do udziału w akcji ratowniczej przy zawalonej hali targowej w Chorzowie.W numerze 1/2006 miesięcznika "Mój Pies" ukazał się artykuł-wspomnienie o Buraku autorstwa Zofii Mrzewińskiej pt. Czterdzieste czwarte wezwanie .D O    A R C H I W U M    2 0 0 5