O R G A N I Z A C J A       P O Ż Y T K U       P U B L I C Z N E G O       K R S       Nr     0 0 0 0 0 4 7 4 2 3

   Strona Główna        
   Aktualności            
   O Stowarzyszeniu   
   Statut                   
   Władze                    
   Współpraca            
   Akcje ratownicze    
   Specjalności psów   
   Regulaminy             
   Jak dołączyć     
   Szkolenie psa    
   Szkolenie nawigatorów
   Galeria zdjęć          
   1%  dla STORAT     
  Sprawozdawczość OPP
   Prasa o nas     
   Kontakt                 
   Podziękowania        
   Księga Gości            
   Linki                        


A R C H I W U M
W dniu 29. grudnia 2004 r. Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT uzyskało status  Organizacji  Pożytku  Publicznego  -  KRS  Nr 47423.
     Osoby fizyczne w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego (PIT) mogą przeznaczyć 1% należnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wpłaty należy dokonać w okresie od 1.01.2005r. do 30.04.2005r, a fakt ten należy wykazać w formularzu PIT.
     Podatnikom, którzy rozliczają się na zasadach ryczałtowych, także przysługuje prawo do odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. "Ryczałtowcy", którzy zechcą to zrobić, muszą wybrać taką organizację i dokonać wpłaty na jej konto najpóźniej do końca stycznia, wtedy bowiem mija dla nich termin składania deklaracji podatkowych.
     Więcej w dziale  .: KONTAKT :.  .5. grudnia 2004 r.      5 LAT STORAT.
W dniu 5. grudnia 1999r. zebranie założycielskie powołało do życia stowarzyszenie pod nazwą Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.
W ramach obchodów rocznicowych do stowarzyszenia, jako członkowie stażyści, zostali przyjęci :Sebastian Kawalec


Damian Pudło


Jacek WiatrW nocy z 8. na 9. listopada 2004 r. grupa STORAT wzięła udział w akcji poszukiwawczej, której celem było poszukiwanie 3-letniej dziewczynki w okolicach Chrzanowa k. Janowa Lubelskiego.4. listopada 2004 r. ratownicy STORAT udzielają pomocy kobiecie , która w terenie w ok. Kraczkowej złamała nogę i poprosiła o pomoc przez telefon komórkowy. Kobieta odnaleziona i przewieziona na Pogotowie Ratunkowe.W nocy z 2. na 3. listopada 2004 r. grupa STORAT wzięła udział w akcji poszukiwawczej, której celem było poszukiwanie 65-letniej kobiety w okolicach Malawy.Kolejne wezwanie do akcji, której celem było poszukiwanie 60-letniej kobiety w okolicach Nowin Horynieckich.W nocy 9. października 2004 r. grupa STORAT została wezwana do akcji, której celem było poszukiwanie 42-letniego mężczyzny w Wólce Hyżneńskiej.
Więcej na temat akcji na stronach KW Policji w Rzeszowie - tutaj.W nocy 19/20. września 2004 r. grupa STORAT wzięła udział w kolejnej akcji. Tym razem poszukiwano 93-letniej kobiety w Wysokiej Strzyżowskiej.
Więcej na temat akcji na stronach KW Policji w Rzeszowie - tutaj.19. września 2004 r. zakończyły się egzaminy psów ratowniczych organizowane przez STORAT we współpracy z rzeszowskim oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce.
Statystyka egzaminów.
    Do egzaminu kwalifikacyjnego Psów Ratowniczych (RH-E) przystąpił jeden pies, który egzamin ten zaliczył.
    Do egzaminu Psa Ratowniczego Tropiącego klasy A (RH-F A) przystąpiły 2 psy - zaliczył 1 pies.
    Do egzaminu Psa Ratowniczego Poszukiwawczego klasy A (RH-FL A) przystąpiło 6 psów - zaliczyły 3 psy.
    Do egzaminu Psa Ratowniczego Gruzowego klasy A (RH-T A) przystąpiło 5 psów - zaliczyły 2 psy.W dniu 16. września 2004 r. grupa STORAT wzięła udział w akcji poszukiwania 36-letniego chorego mężczyzny w Nowych Sadach pod Przemyślem.
Więcej na temat akcji na stronach KW Policji w Rzeszowie - tutaj.W dniach 17-19. września 2004 r. STORAT we współpracy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce Oddział Rzeszów organizuje egzaminy psów ratowniczych według regulaminów FCI/IRO Treść zawiadomienia, które zostało przesłane do wszystkich oddziałów Związku Kynologicznego, zawierającego podstawowe informacje o egzaminie znajduje się - tutaj.
Druk zgłoszenia na egzamin w formacie "rtf" znajduje się - tutaj.W dniu 29. sierpnia 2004 r. grupa STORAT wzięła udział w akcji poszukiwania 17-letniego niepełnosprawnego chłopca w Niewodnej.
Więcej na temat akcji na stronach KW Policji w Rzeszowie - tutaj.W dniu 21. sierpnia 2004 r. Walne Zgromadzenie Członków wprowadziło zmiany do statutu STORAT. Nowa wersja statutu zostanie zaprezentowana na stronie po zatwierdzeniu jej przez sąd.W dniu 27. maja 2004 r. grupa STORAT wzięła udział w akcji poszukiwania 79-letniej kobiety w Kielnarowej. Więcej na temat akcji na stronach KW Policji w Rzeszowie - tutaj.W dniach 26-28. maja 2004 r. odbywały się Kynologiczne Mistrzostwa Policji na Podkarpaciu.
W jury zawodów udział wzięli przedstawiciele STORAT-u Marta Gutowska i Elżbieta Hader.
Więcej na ten temat na stronach KW Policji w Rzeszowie - tutaj oraz - tutaj.
Zespół STORAT w składzie: przewodnik Elżbieta Hader oraz suka RZEPA, wziął udział w  III  Międzynarodowych  Manewrach  Grup  Poszukiwawczo-Ratowniczych, które odbyły się w dniach 10-14. maja 2004 r. w Sobieszewie pod Gdańskiem.
W manewrach uczestniczyło 48 zespołów z Białorusi, Czech, Danii, Niemiec, Słowenii, Węgier i Polski. Oceniane były w pięciu konkurencjach: przeszukiwanie gruzów, poszukiwania w terenie otwartym, posłuszeństwo psa, sprawność psa w pokonywaniu przeszkód, udzielanie przez przewodnika pomocy przedmedycznej i przedweterynaryjnej. Zespól STORAT-u po raz pierwszy uczestnicząc w takiej imprezie, w łącznej punktacji zajął 14. miejsce, a uwzględniając tylko te konkurencje, w których uczestniczył cały zespół (przewodnik oraz pies), czyli bez pierwszej pomocy, to zespół STORAT-u zajął miejsce 4. - najlepsze z polskich zespołów.
W dwóch konkurencjach, posłuszeństwie oraz sprawności, RZEPA wywalczyła dla STORAT-u drugie lokaty, co nagrodzone zostało dyplomami i pucharami.


Ela z RzepąW dniu 19. marca 2004 r. przedstawiciele STORAT z prezesem Janem Jarosińskim na czele odebrali honorowy dyplom, będący wynikiem nominowania stowarzyszenia do nagrody "Józefy 2003". "Józefy" to najbardziej prestiżowy plebiscyt na Podkarpaciu. Organizują go wspólnie TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów oraz regionalny dziennik Super Nowości. Widzowie, słuchacze i czytelnicy przez ponad miesiąc głosowali na swoich faworytów. Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT zostało nominowane do tytułu "Człowiek Roku 2003" w kategorii "Osobowość Roku".


Prezes STORAT Jan Jarosiński odbiera dyplom honorowy