O R G A N I Z A C J A       P O Ż Y T K U       P U B L I C Z N E G O       K R S       Nr     0 0 0 0 0 4 7 4 2 3

   Strona Główna        
   Aktualności            
   O Stowarzyszeniu   
   Statut                   
   Władze                    
   Współpraca            
   Akcje ratownicze    
   Specjalności psów   
   Regulaminy             
   Jak dołączyć     
   Szkolenie psa    
   Szkolenie nawigatorów
   Galeria zdjęć          
   1%  dla STORAT     
  Sprawozdawczość OPP
   Prasa o nas     
   Kontakt                 
   Podziękowania        
   Księga Gości            
   Linki                        


A R C H I W U M25.12 cztery zespoły ratownicze STORAT z psami wraz z policjantami i strażakami okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych poszukiwały zaginionego 83 - letniego mieszkańca Przewrotnego. Akcję zakończono po odnalezieniu poszukiwanego przez przypadkowe osoby, które dostrzegły zaginionego przemieszczającego się w pobliżu ich posesji.
Informacja o poszukiwaniach dotarła do mieszkańców dzięki uprzejmości miejscowego księdza proboszcza.
Więcej informacji na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
W dniu 19. grudnia 2017 roku ratownicy Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT zorganizowali spotkanie dzieci z psami. Dzięki przychylności dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie placówkę odwiedziła siostra Rosa ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu z Komańczy z trzymiesięczną suczką Arią. Szczeniak rasy golden retriever przygotowywany jest do dogoterapii, a wczesny kontrolowany kontakt z dziećmi to niezwykle cenne doświadczenie dla psa. Dzieci miały również okazję poznać wyszkolonego psa ratowniczego Airę (berneński pies pasterski), którego posłuszeństwo i sprawność zaprezentowała Katarzyna Nosiadek - ratownik STORAT. Celem pogadanki było uświadomienie dzieciom bezpiecznego zachowania się wobec psa oraz przybliżenie psich profesji.
Uczennice i uczniowie klasy szóstej zostali poinstruowani o zachowaniu sprzyjającym oswojeniu szczeniaka z grupą, głaskaniem czy hałasem i doskonale spełnili oczekiwania siostry przewodnik. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, a merdające się ogony pokazały sukces wizyty.


14.12.w Karlikowie dwóch ratowników STORAT będących jednocześnie strażakami OSP Niebieszczany wzięło udział w powiatowych ćwiczeniach zorganizowanych przez KP PSP w Sanoku.
Więcej informacji na stronie esanok.pl.24 i 25.11 w Balikach w powiecie łomżyńskim dwa zespoły ratownicze z psami STORAT i STORAT/OSP Jabłonna wzięły udział w manewrach zorganizowanych przez Grupę Ratowniczą "Nadzieja". Ćwiczenia poszukiwawczo - ratownicze realizowane były przy współdziałaniu wielu sił i środków koordynowanych przez policjantów z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji. Dziękujemy za zaproszenie.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


18 listopada w Krynicy-Zdrój podczas obchodów 65 - lecia powstania Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 65 - lecia powstania Grupy Krynickiej GOPR, prezes STORAT został odznaczony Odznaką Honorową Za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego. To wyraz uznania ratowników górskich dla wieloletniej pracy wszystkich ratowników Stowarzyszenia STORAT na rzecz szkolenia psów ratowniczych GOPR. Współpraca z GOPR, to również wiele wspólnych akcji poszukiwawczych, szkoleń oraz wymiana doświadczeń na polu poszukiwania osób zaginionych.


Kolejna noc na poszukiwaniach!
W nocy 5.11 trzy zespoły ratownicze z psami poszukiwały zaginionej 35 - letniej kobiety w Ubieszynie w powiecie przeworskim. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionej.Odnaleziony 15 - latek z Korniaktowa.
W nocy 4.11 trzy zespoły ratownicze z psami razem z policją i strażakami OSP brały udział w poszukiwaniach zaginionego 15 - latka z Korniaktowa. O godz. 6.40 zespół ratowniczy z psem STORAT odnalazł zaginionego w dobrym stanie. Przekazano go zaniepokojonym rodzicom oraz wezwano na miejsce zespół ratownictwa medycznego.


Kolejne wspólne poszukiwania z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR!
W nocy z 21/22.10 łącznie 7 zespołów ratowniczych z psami (STORAT, STORAT/GOPR i GOPR) razem z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, strażakami OSP Niebieszczany oraz Policją poszukiwało w Rajskiem zaginionej 85 - letniej mieszkanki Katowic. Rano jeden z patroli GOPR odnalazł zaginioną śpiącą w lesie wśród opadłych liści. Odnalezioną w dobrym stanie przekazano rodzinie.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


15.10 trzy zespoły z psami zostały zadysponowane na poszukiwania 28 - letniego mężczyzny w Żyznowie. W międzyczasie wpłynęło kolejne zgłoszenie o zaginięciu 80 - letniego grzybiarza w Rudzie Różanieckiej. Wobec braku możliwości dodatkowego wsparcia ze strony kolejnych ratowników z psami - zespoły zostały przez oficera dyżurnego skierowane do Strzyżowa. Tuż przed wyjazdem ratowników 28 - latek został odnaleziony. Zespoły zostały przeorganizowane i udały się na poszukiwania do Rudy Różanieckiej. Całonocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Wkrótce po zakończeniu działań zaginiony grzybiarz został odnaleziony przez przypadkową osobę poza terenem przeszukanym przez zespoły STORAT.
Więcej informacji na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.W dniach 13-15.10 w Gliwicach, dwoje naszych członków z psem wzięło udział w seminarium tropowym prowadzonym przez Joannę Stefańską. Tematem była dyskryminacja zapachów w pracy psa tropiącego. Rozpoczęliśmy wykładem teoretycznym w piątek wieczorem, a sobota i niedziela poświęcone były praktyce. Każdy pies miał możliwość rozwiązania 6 śladów o różnym stopniu trudności. Paweł z TYTUSEM radzili sobie bardzo dobrze, mimo że były to ich pierwsze ślady w terenie miejskim. Seminarium było bardzo ciekawe i intensywne, zarówno dla psów jaki i dla ludzi. Dziękujemy!
Więcej zdjęć w naszej galerii.


W dniu 13 października 2017 r. dwóch ratowników STORAT z psami uczestniczyło w spotkaniu z dziećmi w Zespole Szkół w Widełce.
Opowiedzieliśmy o działalności naszego Stowarzyszenia, pokazaliśmy wybrane elementy posłuszeństwa i sprawności naszych psów oraz odpowiedzieliśmy na liczne pytania.
Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez dzieci i grono pedagogiczne.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


Kolejne poszukiwania zakończone odnalezieniem!
Całą noc z 8/9.10 cztery zespoły ratownicze STORAT z psami wspólnie z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, policją, leśnikami oraz Strażą Graniczną poszukiwały zaginionego 70 - letniego grzybiarza w okolicach Cisowej koło Birczy. Akcja została uwieńczona odnalezieniem zaginionego rankiem 9.10 przez patrol GOPR. Starszy pan został w dobrym stanie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.
Więcej informacji na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.


W dniach 30.09.-01.10.2017r. w Wieprzu w Szkole Psiej Tresury „PsieEgo” odbyło się seminarium: Tropienie użytkowe oraz technika pracy „Psa kombinowanego” w systemie ratowniczym.
Seminarium skierowane było do przewodników psów poszukiwawczo - ratowniczych oraz osób zainteresowanych systemem poszukiwawczo-ratowniczym w terenie.
W seminarium uczestniczył także przewodnik z psem ze Storatu.
Uczestnicy mieli okazję poznać techniki ratownicze wykorzystywane w Norwegii, systematykę pracy psa kombinowanego (wykorzystującego w pracy zarówno tropienie jak i górny wiatr) oraz skupić się na rozwiązywaniu indywidualnych problemów.
Zajęcia prowadziła:
Paula Rzewuska – instruktor szkolenia psów, strażak – ratownik oraz przewodnik psa w OSP Jednostce Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu. Obecnie współpracująca z Norweskimi Psami Ratowniczymi na północy Norwegii. Przewodnik owczarka belgijskiego – Freya, certyfikowanego do udziału w akcjach jako pies poszukiwawczo - ratowniczy w Polsce oraz Norwegii.


W dniach 23-24.09 w Głogowie Małopolskim i w Budach Głogowskich odbyły się egzaminy psów ratowniczych zorganizowane przez STORAT we współpracy z Komisją Użytkowo - Sportową Psów Ratowniczych ZKwP oraz rzeszowskim oddziałem ZKwP. Egzaminy przeprowadzone wg regulaminów IRO sędziowała Marta Gutowska. Do sprawdzenia posiadanych umiejętności przystąpiło 7 przewodników z 8 psami reprezentujących 4 organizacje ratownicze.
Organizację egzaminów oprócz niezawodnych członków STORAT wsparli: Nadleśnictwo Głogów Małopolski, Klub Piłkarski Victoria Budy Głogowskie oraz strażacy z OSP w Niebieszczanach. Praca węchowa w terenie otwartym odbywała się w lasach Głogowa Małopolskiego, a na gruzach - na terenie poligonu w Budach Głogowskich. Konkurencje sprawdzające sprawność i posłuszeństwo zorganizowano na stadionie sportowym w Budach Głogowskich.
Do egzaminu RH-FL (terenowy) zgłoszono 7 psów:
W klasie A przystąpiło do egzaminu 5 zespołów - zdało 3.
W klasie B przystąpiły do egzaminu 2 zespoły - zdał 1.
Do egzaminu RH-T (gruzowiskowy) zgłoszono 3 psy:
W klasie A przystąpiły do egzaminu 3 zespoły - zdały 2.
Gratulujemy zdanych egzaminów i życzymy sukcesów w pracy ratowniczej.


Pięć zespołów ratowniczych STORAT z psami wyruszyło 16.09 przed wieczorem na poszukiwania 59-letniego grzybiarza do Zawadki Rymanowskiej. Akcję przerwano w trakcie dojazdu po otrzymaniu informacji o odnalezieniu się zaginionego.Udana akcja poszukiwawcza!
W nocy z 9/10.09 - przebywający na szkoleniu w Czarnej Górnej - ratownicy STORAT z dwoma najmniej wyczerpanymi trwającymi od dwóch dni intensywnymi ćwiczeniami psami, wyjechali na poszukiwania do miejscowości Futory k. Lubaczowa. Dodatkowym wsparciem był przewodnik z wypoczętym psem, który dojechał z Krosna wraz z patrolem ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Zaginiony 85-letni mężczyzna przyjechał samochodem na grzyby i nie powrócił do domu. Po lesie poruszał się przywiezionym ze sobą rowerem. Ok. godz. 1.00 tuż przed wyruszeniem zespołów w teren - jeden z leśników będących w bazie poszukiwań usłyszał z lasu wołanie. Po ponownym potwierdzeniu - patrol ratowników GOPR na quadzie udał się w miejsce skąd było słychać głos człowieka. Szybko zlokalizowano zaginionego, który przewrócił się wraz z rowerem w podmokłym terenie i przy wsparciu ratowników STORAT ewakuowano go z lasu. Przemoczonego i wyziębionego seniora przekazano wezwanemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


W dniach 8-10.09 odbyło się coroczne trzydniowe szkolenie wyjazdowe STORAT. Tym razem gościliśmy w ośrodku Niedźwiedzia Górka w Czarnej Górnej. W zajęciach uczestniczyło 25 osób z 16 psami, w tym oprócz ratowników STORAT - przewodnik psa ratowniczego GOPR z Krynicy, strażacy ochotnicy z OSP w Jabłonnej i OSP w Niebieszczanach. Bogaty program szkolenia obejmował:
dla przewodników psów:
- zajęcia z posłuszeństwa i sprawności (indywidualne i grupowe)
- przeszukiwanie zrujnowanych zabudowań
- przeszukiwanie terenu po dojeździe quadem na miejsce
- przeszukiwanie strumienia
- wspólnie z nawigatorem - zakończenie akcji
- lokalizację pozoranta z pontonu
- przeszukiwanie terenu z własną nawigacją przy wsparciu nawigatora

dla nawigatorów:
- przygotowanie map do akcji
- planowanie działań ratowniczych
wspólne zajęcia teoretyczne z teorii zapachów, współpracy na linii przewodnik - nawigator oraz nocną akcję pozorowaną.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


W nocy z 23/24.08 dwa zespoły ratownicze poszukiwały 30 - letniego chorego mieszkańca Przemyśla.W nocy z 14/15.08 dwa zespoły STORAT kontynuowały poszukiwania zaginionego 28 - latka z Rakszawy.14.08 zespół STORAT z Nowego Dworu Mazowieckiego wspomagał w Mrozach k. Mińska Mazowieckiego poszukiwania 74 - letniej kobiety prowadzone przez mazowiecką Policję. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionej.W nocy z 13/14.08 siedmioro ratowników STORAT z trzema psami poszukiwało zaginionego chorego 28 - letniego mieszkańca Rakszawy. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionego.


12.08 w Budziwoju - siedmioro ratowników STORAT z pięcioma psami wzięło udział w III Podkarpackim Święcie Służb Ratunkowych zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych w Rzeszowie. Zaprezentowaliśmy naszą organizację oraz umiejętności wyszkolonych psów w zakresie posłuszeństwa i sprawności. Po pokazie psi ratownicy zostali wygłaskani przez uczestników imprezy.


W nocy z 31.07/01.08 trzy zespoły ratownicze STORAT poszukiwały w okolicach Piątkowca zaginionej mieszkanki Mielca. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionej.
Ciało zaginionej odnaleziono 6.08.2017 r. poza terenem przeszukanym przez zespoły STORAT.W dniach 22-24.09.2017 Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT wspólnie z rzeszowskim oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce organizuje egzaminy psów ratowniczych wg regulaminów IRO. Serdecznie zapraszamy wszystkich ratowników do udziału, a znajomych, przyjaciół i sympatyków do pomocy i współpracy.
Warunkiem uczestnictwa zespołu w egzaminach jest członkostwo właściciela lub przewodnika psa w ZKwP, aktualnie opłacone składki związkowe, zgłoszenie na egzamin i wniesienie opłaty startowej w wysokości 50 PLN/egzamin do 3.09.2017.
Zgłoszenia i informacje: Barbara Maciejewska, tel. 793 735 931, vetbas@gmail.com
Zgłoszenie na egzaminy.


16.07 prezes STORAT uczestniczył w obchodach 90 - lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebieszczanach.16.07 cztery zespoły ratownicze STORAT wyruszyły na poszukiwania 78 - letniego mężczyzny w miejscowości Przezwody w powiecie sandomierskim. Akcja została przerwana w trakcie dojazdu po uzyskaniu informacji o odnalezieniu zaginionego.15.07 dziewięcioro ratowników z 6 psami uczestniczyło w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w Dylągówce przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KMP w Rzeszowie, IPA Region Rzeszów oraz ZT Pracowników Cywilnych przy KMP w Rzeszowie. Zaprezentowaliśmy wyszkolenie psów ratowniczych oraz opowiedzieliśmy o pracy zespołów poszukiwawczych. Ulewny deszcz przegonił widzów z końcowej części pokazu.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


26.06 - troje przewodników z psami spotkało się z dziećmi uczestniczącymi w letniej półkolonii zorganizowanej przez Szkołę Językową CoolSchool w Łańcucie. Przybliżyliśmy pracę zespołu ratowniczego, zaprezentowaliśmy umiejętności wyszkolonego psa oraz opowiedzieliśmy o bezpiecznym postępowaniu w kontaktach z tymi zwierzętami.


19.06 - dwoje przewodników z psami uczestniczyło w spotkaniu z przedszkolakami z Muzycznego Przedszkola Publicznego w Rzeszowie.18.06 ratownicy STORAT z psami udali się do Zaczernia, gdzie na terenie koszar Oddziału Prewencji Policji odbywał się Piknik Rodzinny dla dzieci policjantów i pracowników cywilnych Garnizonu Podkarpackiego. Zaprezentowaliśmy umiejętności współpracy wyszkolonych psów ratowniczych z człowiekiem w zakresie posłuszeństwa indywidualnego oraz grupowego.


W dn. 10.06 w Nowej Dębie dwa zespoły ratownicze STORAT wzięły udział w Powiatowych Manewrach jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - zorganizowanych przez Komendę Miejską PSP w Tarnobrzegu i JRG w Nowej Dębie. Jeden z epizodów manewrów zakładał zawalenie hali produkcyjnej i konieczność lokalizacji osób poszkodowanych przez zespoły z psami. Odnalezione "ofiary" były przekazywane zespołom strażaków w celu zabezpieczenia medycznego oraz ewakuacji.


W dniach 8-10.06 dwoje przewodników STORAT z psami uczestniczyło w Centralnym Szkoleniu Przewodników Psów Ratowniczych GOPR w Rabce. Wiodącym tematem szkolenia była praca na gruzowisku.W dniach 6-9.06 zespół ratowniczy STORAT/OSP Jabłonna poddał się certyfikacji wg regulaminów PSP odbywającej się w Gdańsku. Zespół potwierdził uprawnienia w klasie I terenowej oraz uzyskał po raz pierwszy klasę 0 gruzowiskową uprawniającą do zdawania egzaminu w klasie I.20 maja ratownicy STORAT zaprezentowali wyszkolenie psów ratowniczych na X Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kamionce, zorganizowanej przez Rzeszowski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


17 maja pięcioro ratowników z 3 psami uczestniczyło w zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie - IV Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. STORAT w trakcie pokazu na parkingu zaprezentował wyszkolenie psów ratowniczych. W auli - na stanowisku informacyjnym była możliwość oglądania sprzętu wykorzystywanego w działaniach poszukiwawczych, porozmawiania z ratownikami oraz bliskiego spotkania z psami ratowniczymi.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


W dniach 12-14 maja 2017 roku 2 nawigatorów oraz przewodnik psa STORAT wzięło udział w Ogólnopolskich Manewrach Poszukiwawczo – Ratowniczych KAMPINOS 2017, które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji przy współpracy z: Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego s12, Grupą Ratownictwa PCK Warszawa, Sekcją Poszukiwawczo – Ratowniczą OSP Jabłonna.
Zajęcia podzielono na bloki teoretyczne i praktyczne.
W ramach zajęć teoretycznych ratownicy przeprowadzili wykłady nt. nawigacji i roli nawigatora w zespołach ratowniczo - poszukiwawczych STORAT oraz wysłuchali prelekcji na temat hipotermii, pierwszej pomocy przedweterynaryjnej i wykorzystania kamer na podczerwień/termowizyjnych w działaniach poszukiwawczo - ratowniczych.
Zajęcia praktyczne podzielono na bloki dla nawigatorów (zadania terenowe), dla przewodników (ćwiczenia gruzowiskowe) oraz pozorowane wspólne działania poszukiwawcze z użyciem różnych metod i technik. Ciekawym doświadczeniem było testowanie pojazdów SwinCar z napędem na 4 koła do poruszania się w każdych warunkach.
Dziękujemy za zaproszenie!


13.05 dwóch przewodników STORAT wspólnie z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR kontynuowało poszukiwania zaginionej 39-latki. Poszukiwana nadal nie została odnaleziona.


12.05 poszukiwania zaginionej 39-latki były kontynuowane m.in. przez ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR, w tym dwóch przewodników z psami, którzy są członkami STORAT i w Stowarzyszeniu szkolą swoje psy.W nocy z 11/12.05.2017 r. siedmioro ratowników z trzema psami poszukiwało zaginionej 39-letniej chorej kobiety w miejscowości Fredropol w powiecie przemyskim. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionej.
Więcej zdjęć w naszej galerii.


W nocy z 9/10.05.2017 r. trzy zespoły ratownicze poszukiwały w Rzeszowie zaginionej 18 - letniej dziewczyny. W trakcie prowadzenia działań jeden z psów doznał kontuzji wykluczającej go z dalszej pracy i został zastąpiony przez kolejno wezwanego przewodnika z psem. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionej.3 maja 2017 r. trzech przedstawicieli Stowarzyszenia STORAT na czele z prezesem uczestniczyło w obchodach 90 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Budach Głogowskich, z którą współpracujemy na podstawie podpisanego porozumienia od 2014 r.


27.04.2017 r. pięcioro ratowników z czterema psami przedstawiło działalność Stowarzyszenia STORAT na pokazie wyszkolenia psów ratowniczych w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie. Pokaz był częścią sesji popularno-naukowej pod hasłem: "Zwierzęta wokół nas - Pies w służbie człowiekowi", której celem było pokazanie młodym ludziom, że pies to nie tylko towarzysz życia, ale także współpracownik.W dn. 25.04.2017 r. dwoje przewodników z psami spotkało się z dziećmi z Przedszkola Anglojęzycznego PROMAR w Rzeszowie. Krótka prelekcja oraz prezentacja umiejętności psich ratowników spotkała się z dużym zainteresowaniem.
W nocy z 25/26.03.2017 r. 11 ratowników z 5 psami poszukiwało zaginionego 31-letniego mieszkańca Woli Dereźniańskiej w powiecie biłgorajskim. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono poszukiwanego. Zaginiony został odnaleziony w niedzielne popołudnie przez policjantów w okolicznościach nie zagrażających jego życiu. Na akcję pojechaliśmy wprost z zaplanowanych na ten weekend ćwiczeń połączonych z pozorowaną akcją nocną.


W dniach 21-22.03.2017 r. nasi przewodnicy brali udział w egzaminach organizowanych wg rozporządzenia MSWiA przez Państwową Straż Pożarną w Nowym Sączu. Czterech przewodników z psami odnowiło uprawnienia, a dwóch po raz pierwszy zdało egzamin w I klasie terenowej. Ponadto jeden przewodnik zdał egzamin w klasie 0 terenowej.


Kolejny wyjazd na poszukiwania na teren województwa lubelskiego. Dziewięcioro ratowników z 4 psami 15.03 udało się do Jakubowic Murowanych w celu poszukiwania zaginionej 62 - letniej chorej kobiety. Wkrótce po rozpoczęciu pracy jeden z zespołów odnalazł ciało zaginionej.


W nocy z 13/14.03.2017 r. cztery zespoły ratownicze z psami poszukiwały zaginionego 22 - letniego mieszkańca Luchowa Dolnego w powiecie biłgorajskim. Nocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Zaginiony został odnaleziony w Nowej Sarzynie w godzinach przedpołudniowych przez policjantów - ok. 28 km od miejsca zamieszkania.


Dzięki inicjatywie strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Nowej Dębie, na naszym poligonie gruzowiskowym pojawiła się uszkodzona nadbudowa samochodu gaśniczego. Będziemy mogli ją wykorzystać na budowę kolejnych skrytek dla pozorantów. Akcję organizował Z-ca Dowódcy JRG w Nowej Dębie st. kpt. mgr Adam Smykla. Transport zapewnili strażacy z KP PSP w Stalowej Woli. Dziękujemy!


W nocy z 16/17.02.2017 r. pięciu ratowników z dwoma psami poszukiwało w Rzeszowie zaginionej 12 - letniej dziewczynki. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionej.
Zaginiona odnaleziona na dworcu PKP w Krakowie 18.02.


5.02.2017 troje przewodników z psami z naszego Stowarzyszenia po raz kolejny spotkało się z najmłodszymi w ramach filmowego poranka w kinie Helios w Rzeszowie. Dzieci interesowały się naszymi psiakami, a dorośli naszą organizacją i działalnością. Psy miały też okazję pokazać próbkę swych umiejętności. W nagrodę, po spotkaniu pojechaliśmy do lasu na cotygodniowy trening:-)
Więcej zdjęć w naszej galerii.
D O    A R C H I W U M    2 0 1 6