O R G A N I Z A C J A       P O Ż Y T K U       P U B L I C Z N E G O       K R S       Nr     0 0 0 0 0 4 7 4 2 3

   Strona Główna        
   Aktualności            
   O Stowarzyszeniu   
   Statut                   
   Władze                    
   Współpraca            
   Akcje ratownicze    
   Specjalności psów   
   Regulaminy             
   Jak dołączyć     
   Szkolenie psa    
   Szkolenie nawigatorów
   Galeria zdjęć          
   1%  dla STORAT     
  Sprawozdawczość OPP
   Prasa o nas     
   Kontakt                 
   Podziękowania        
   Księga Gości            
   Linki                        


A K T U A L N O Ś C I
W nocy z 25/26.03.2017 r. 11 ratowników z 5 psami poszukiwało zaginionego 31-letniego mieszkańca Woli Dereźniańskiej w powiecie biłgorajskim. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono poszukiwanego. Zaginiony został odnaleziony w niedzielne popołudnie przez policjantów w okolicznościach nie zagrażających jego życiu. Na akcję pojechaliśmy wprost z zaplanowanych na ten weekend ćwiczeń połączonych z pozorowaną akcją nocną.


W dniach 21-22.03.2017 r. nasi przewodnicy brali udział w egzaminach organizowanych wg rozporządzenia MSWiA przez Państwową Straż Pożarną w Nowym Sączu. Czterech przewodników z psami odnowiło uprawnienia, a dwóch po raz pierwszy zdało egzamin w I klasie terenowej. Ponadto jeden przewodnik zdał egzamin w klasie 0 terenowej.


Kolejny wyjazd na poszukiwania na teren województwa lubelskiego. Dziewięcioro ratowników z 4 psami 15.03 udało się do Jakubowic Murowanych w celu poszukiwania zaginionej 62 - letniej chorej kobiety. Wkrótce po rozpoczęciu pracy jeden z zespołów odnalazł ciało zaginionej.


W nocy z 13/14.03.2017 r. cztery zespoły ratownicze z psami poszukiwały zaginionego 22 - letniego mieszkańca Luchowa Dolnego w powiecie biłgorajskim. Nocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Zaginiony został odnaleziony w Nowej Sarzynie w godzinach przedpołudniowych przez policjantów - ok. 28 km od miejsca zamieszkania.


Dzięki inicjatywie strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Nowej Dębie, na naszym poligonie gruzowiskowym pojawiła się uszkodzona nadbudowa samochodu gaśniczego. Będziemy mogli ją wykorzystać na budowę kolejnych skrytek dla pozorantów. Akcję organizował Z-ca Dowódcy JRG w Nowej Dębie st. kpt. mgr Adam Smykla. Transport zapewnili strażacy z KP PSP w Stalowej Woli. Dziękujemy!


W nocy z 16/17.02.2017 r. pięciu ratowników z dwoma psami poszukiwało w Rzeszowie zaginionej 12 - letniej dziewczynki. W terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionej.
Zaginiona odnaleziona na dworcu PKP w Krakowie 18.02.


5.02.2017 troje przewodników z psami z naszego Stowarzyszenia po raz kolejny spotkało się z najmłodszymi w ramach filmowego poranka w kinie Helios w Rzeszowie. Dzieci interesowały się naszymi psiakami, a dorośli naszą organizacją i działalnością. Psy miały też okazję pokazać próbkę swych umiejętności. W nagrodę, po spotkaniu pojechaliśmy do lasu na cotygodniowy trening:-)
Więcej zdjęć w naszej galerii.
D O    A R C H I W U M